środa, 8 czerwca 2016

Dzień Mieszkańca w DPS im. Św. Brata Alberta w Krakowie

7 czerwca na terenie zaprzyjaźnionego z naszą fundacją Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta przy ul. Nowaczyńskiego 1 w Krakowie odbył się "Dzień Mieszkańca" - coroczna impreza, na którą do DPS przybywają goście z Krakowa i nie tylko.


Przedstawiciele Forum Rozwoju Inicjatyw Lokalnych wzięli udział w uroczystości na zaproszenie Pani Dyrektor Grażyny Dąbroś. Jak co roku, impreza miała charakter pikniku rodzinnego. Miekszańców DPS im. Św. Brata Alberta odwiedzili przedstawiciele innych krakowskich DPSów, organizacji pozarządowych, a także młodzi wolontariusze,przedstawiciele instytucji kultury, zespoły muzyczne oraz - tradycyjnie już- strażacy. Po prostu przyjaciele DPS im. Św. Brata Alberta w Krakowie. W tym roku gościem specjalnym "Dnia Mieszkańca" był  profesjonalny zespół góralski, w którym występują młodzi studenci Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zespół wystąpił na dużej scenie w ogrodzie przez budynkiem DPS.
W programie imprezy-oprócz wspomnianego koncertu - były również zabawy sportowe, biesiada, wspólne śpiewy i tańce przy dźwiękach muzyki granej przez zespół muzyczny Domu Pomocy Społecznej. Niepełnosprawni, zachęcani przez wodzireja prowadzącego imprezę, chętnie śpiewali i tańczyli w ogrodzie, pośród kwitnących i pięknie pachnących o tej porze krzewów róż. Wszystko to odbywało się w słonecznej scenerii ciepłego, czerwcowego dnia.

Warto w tym miejscu podkreślić naszą dobrą współpracę z DPS im. Św. Brata Alberta. W minionych latach kilkudziesięciu mieszkańców tej placówki wraz z opiekunami i młodymi wolontariuszami wzięło udział w naszych projektach: "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" oraz  "Lasy dla życia- rekreacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych" ( dwie edycje), a także w innych przedsięwzięciach organizowanych przez naszą fundację, w tym w spotkaniach  Klubu Przyjaciół Lasu w "MDK "Dom Harcerza" w Krakowie.

Dyrekcji  i mieszkańcom DPS im. Św. Brata Alberta dziękujemy za możliwość wspólnego świętowania "Dnia Mieszkańca" i gratulujemy udanej imprezy!