czwartek, 29 października 2015

Warsztaty terenowe w ramach Akademii Leśnego Odkrywcy

W dniach 20-21 października  na terenie Nadleśnictwa Niepołomice odbyły się dwa warsztaty terenowe dla uczniów krakowskich szkół. Zorganizowali je wolontariusze Akademii Leśnego Odkrywcy.


Warsztaty przeprowadzili studenci Koła Naukowego Leśników WL UR w Krakowie. 20 października do lasu przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie a 21 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 73 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. W dwóch warsztatach terenowych łącznie wzięło udział 50 dzieci wraz z nauczycielami. Studenci zorganizowali zajęcia w oparciu o obiekty edukacyjne Nadleśnictwa Niepołomice. Leśne warsztaty rozpoczynała wizyta dzieci w Izbie Leśnej, gdzie miały one okazję spotkać się z leśnikiem - Panem Wojciechem Wimmerem - specjalistą Nadleśnictwa Niepołomice.
W Izbie dzieci wspólnie ze studentami m.in. odkrywały spreparowane eksponaty zwierząt charakterystycznych dla Puszczy Niepołomickiej, w tym króla puszczy- żubra. Zajęcia połączone z zabawą przy użyciu ciekawych eksponatów dydaktyczno-naukowych sprawiły, że  dzieci z chęcią zdobywały wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.
Następnie uczniowie w towarzystwie studentów udali się do lasu, gdzie w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, pośród drzew,których gatunki uczyli się rozpoznawać, uczestniczyli w zabawach animowanych przez przyszłych leśników z ALO, a także pracowników naukowych Wydziału Leśnego UR.

Na naszym profilu na Facebooku  prezentujemy galerię zdjęć z obu niepołomickich warsztatów.
https://www.facebook.com/fundacjafril


"Akademia Leśnego Odkrywcy"- innowacyjny projekt edukacji leśnej jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.