piątek, 16 października 2015

Ruszyła Akademia Leśnego Odkrywcy

Forum Rozwoju Inicjatyw Lokalnych wspólnie z Kołem Naukowym Leśników na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie realizują projekt pn. "Akademia Leśnego Odkrywcy"- innowacyjny projekt edukacji leśnej.
"Akademia Leśnego Odkrywcy" to  nasze nowe przedsięwzięcie, do którego przystępujemy wspólnie z Wydziałem Leśnym UR w Krakowie. Jednym z celów projektu jest innowacyjna oferta edukacji leśnej dla dzieci z krakowskich szkół podstawowych, w tym dzieci niewidomych i słabowidzących. W realizację projektu aktywnie włączyli się studenci z Koła Naukowego Leśników  -wolontariusze Akademii Leśnego Odkrywcy.Przyszli leśnicy wkrótce przeprowadzą zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej nr 73 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.Studenci-edukatorzy leśni poprowadzą dla dzieci warsztaty terenowe w Nadleśnictwie Niepołomice oraz warsztaty kameralne w Pracowni Edukacji Przyrodniczo-Leśnej UR w Krakowie.

Akademię Leśnego Odkrywcy zainaugurowało szkolenie edukacyjne dla studentów z Koła Naukowego Leśników, w czasie którego poznawali formy i metody edukacji leśnej dzieci oraz osób niepełnosprawnych, a także metody komunikacji z osobami niepełnosprawnymi.Szkolenie poprowadzili specjaliści: Grażyna Głuch z Instytutu Badawczego Leśnictwa, Krzysztof Wostal z Instytutu  Edukacji i Rozwoju ALFA PRIM oraz Lucyna Zaleska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.


"Akademia Leśnego Odkrywcy"- innowacyjny projekt edukacji leśnej jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.