czwartek, 13 listopada 2014

Seniorzy kolejny raz spotkali się z podróżnikiem

We wtorek 12 listopada grupa kilkudziesięciu seniorów w ramach projektu "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" uczestniczyła w spotkaniu z podróżnikiem.
Tym razem w kawiarence DPS przy Łanowej seniorzy gościli podróżnika Pana Kamila Białasa, który w trakcie dwugodzinnego spotkania wcielił się w rolę ich przewodnika  po azjatyckich krajach. Pokazowi kilkuset zdjęć z wyprawy młodego podróżnika do dalekich Indii i Nepalu towarzyszyły interesujące opowieści na temat przygód jakie go tam spotkały. Co zobaczył? czym się zachwycił? co go rozczarowało? - pan Kamil bardzo chętnie dzielił się z seniorami swoimi wrażeniami z podróży. Codzienne życie zwykłych mieszkańców Indii i Nepalu, życie mieszkańców wysokogórskich wiosek i nauka dzieci w tamtejszych szkołach to tematy, które w swoim wystąpieniu poruszył gość seniorów. Ci mogli również obejrzeć krótkie filmy prezentujące dzień z życia małych Nepalczyków uczestniczących w niecodziennych  lekcjach angielskiego w swoich szkołach położonych na dużej wysokości.
Tradycją już naszych spotkań stały się następujące po nich biesiady z poczęstunkiem. Także i tym razem seniorzy dzielili się wrażeniami po prelekcji przy kawie, herbacie i domowym cieście.


Spotkania seniorów z podróżnikami są elementem projektu "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" finansowanego ze środków Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020.