piątek, 21 listopada 2014

ASOS: czwarte spotkanie seniorów z podróżnikami

W poniedziałek 17 listopada seniorzy uczestniczyli w czwartym już spotkaniu w kawiarence na Łanowej 41, podczas którego mieli okazję spotkać się z ciekawymi gośćmi - tym razem byli to Państwo Darwina i Jacek Matuszczak.
Darwina i Jacek Matuszczak to małżeństwo, które od 2004 roku podróżuje po świecie, modląc się w intencji pokoju. Wędrowali już do Częstochowy, Wilna, z Lizbony do Fatimy i Santiago de Compostella,z Ogrodnik na Pola Lednickie, z Chrzanowa do Rzymu... Niedawno pieszo przemierzali Kubę szlakiem św. Jana Pawła II. To właśnie o tej niezwykłej wyprawie do dalekiego kraju opowiedzieli seniorom ich goście. Uczestnicy spotkania usłyszeli historię o 900 km wędrówki przez Kubę z Havany do Sanktuarium Matki Boskiej miłosiernej w El Cobre.

Pani Darwina na przemian z Panem Jackiem opowiadali o trudach swego pielgrzymowania, ale i o zaskakujących czasem spotkaniach z mieszkańcami wyspy, o niełatwym, codziennym życiu Kubańczyków, pięknie tamtejszego krajobrazu. Na potwierdzenie swoich słów podróżnicy zaprezentowali zdjęcia przywiezione z dalekiej wyprawy. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji gości. Państwo Matuszczak tymczasem przyznają, że z przyjemnością gościli na Łanowej.
Spotkanie zakończyła tradycyjna już, wspólna biesiada ze słodkim poczęstunkiem.
                                                   

Spotkania seniorów z podróżnikami są elementem projektu "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" finansowanego ze środków Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020.