środa, 8 października 2014

Seniorzy spacerowali Doliną Mnikowską

Wyjazd seniorów do Doliny był czwartą, ostatnią już wycieczką w ramach projektu "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów".Celem podróży była Dolina Mnikowska - rezerwat przyrody położony na obszarze Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego w Nadleśnictwie Krzeszowice. Październikowa pora sprawiła,że seniorzy spacerowali w przepięknej jesiennej scenerii. Wycieczkę poprzedziła wizyta w pobliskim Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerzej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej k. Krzeszowic.Zwieńczeniem spaceru wzdłuż niewielkiej rzeki Sanki było dojście dotarcie do ołtarzu we wnęce skalnej z dużym obrazem Matki Boskiej Skalskiej. Kilkadziesiąt schodów wiodących aż pod sam ołtarz pokonało wielu seniorów korzystając z pomocy młodych wolontariuszy.U jego podnóża tymczasem odbywały się liczne pogadanki seniorów, ale również wspólne z wolontariuszami ćwiczenia wokół posadzonego tuż obok "dębu wolności".
W trakcie spaceru nie mogło zabraknąć lubianych przez seniorów ćwiczeń prowadzonych przez panią rehabilitantkę. Tym razem odbywały się one w znakomitej, niecodziennej scenerii, pośród drzew i skał.                            


Piękne otoczenie, pogoda i fakt, że to ostatnia już taka wycieczka sprawiły,że jej uczestnicy z przyjemnością pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Wycieczki seniorów są elementem projektu "Przez pokolenia-przez świat. małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" finansowanego ze środków Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020.