wtorek, 16 września 2014

Kolejne zajęcia komputerowe dla krakowskich seniorów

15 września w Centrum Dydaktyczno- Kongresowym UJ  w Krakowie odbyły się  kolejne już zajęcia komputerowe dla seniorów uczestniczących w projekcie "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów".
To już trzecie z czterech zaplanowanych zajęć komputerowych w ramach projektu. Zajęcia, w których uczestniczyli podopieczni DPSów oraz słuchacze UTW poprzedziły kolejny z  wyjazdów rekreacyjno-rehabilitacyjnych, tym razem do Niepołomic. Spotkanie miało za zadanie przygotować seniorów do wycieczki i umożliwić im zaplanowanie spaceru po Puszczy Niepołomickiej. Internet dostarczył uczestnikom zajęć niezbędnych informacji na temat miejsca, do którego mieli się udać. Tym razem  nie tylko tych najbardziej pożądanych w czasie wycieczek informacji przyrodniczych, ale także wiadomości nt. historii niepołomickich lasów.


Seniorzy mieli również okazję oglądnięcia w czasie zajęć filmu promującego tradycje sygnalistyki myśliwskiej pt. "Róg Zbramira" nakręconego na Zamku w Niepołomicach. 


W czasie zajęć seniorom, nie po raz pierwszy zresztą, towarzyszyli młodzi wolontariusze jednak te przedostatnie już przecież zajęcia pokazały, że uczestnicy projektu "Przez pokolenia-przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" coraz śmielej i chętniej posługują się komputerem.

                    Zajęcia komputerowe są elementem projektu "Przez pokolenia-przez świat. małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" finansowanego ze środków Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020.