poniedziałek, 14 listopada 2016

Wspominkowo o "Lasach dla życia 2015"

We środę, 9 listopada, w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 41 w Krakowie odbyło się spotkanie autorów filmu "Baśka, kameruj!" i przedstawicieli FRIL z uczestnikami projektu "Lasy dla życia 2015". Gośćmi specjalnymi wieczornego spotkania w DPS była kilkuosobowa grupa niepełnosprawnych z Działdowa. Podczas spotkania odbyła się prezentacja filmu oraz rozmowy z jego twórcami i aktorami.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 41 w Krakowie, był partnerem Forum Rozwoju Inicjatyw Lokalnych w naszym projekcie "Lasy dla życia - rekreacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych", który realizowany był w latach 2014 i 2015. W ramach projektu powstał m.in. film dokumentalny pt. "Baśka, kameruj!", który opowiada o życiu mieszkańców DPSu przy ul. Łanowej 41. Współautorami filmu są mieszkańcy DPS, którzy uczestniczyli we wspomnianym projekcie. Przypomnijmy, że dokument otrzymał II wyróżnienie Europejskiego Festiwalu Integracja Ja i Ty. To duży sukces nie tylko naszej fundacji, ale i DPS z Łanowej 41. Podczas spotkania reżyser filmu- Gabriela Mruszczak z FRIL spotkała się z mieszkańcami DPS -  realizatorami i głównymi bohaterami "Baśka, kameruj!", którzy z rąk  Pani reżyser  odebrali specjalne dyplomy jako dowód uznania dla ich osiągnięcia.
W spotkaniu wzięła również udział dziewięcioosobowa reprezentacja  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koła w Działdowie. Miło nam było gościć niepełnosprawnych wraz opiekunami, którzy, aby spotkać się z bohaterami filmu i osobami zaangażowanymi w realizację "Lasów dla życia",  musieli pokonać kilkaset kilometrów z północy Polski do Krakowa.