czwartek, 31 marca 2016

Zapraszamy na konkurs sygnalistyki myśliwskiej „O Róg Zbramira”

16 kwietnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się VIII Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi wykonawcy tej sztuki muzycznej z całej Polski.


Uroczyste otwarcie VIII Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” odbędzie się na dziedzińcu niepołomickiego zamku, w sobotę 16 kwietnia o godz. 9. Wszyscy sygnaliści biorący udział w rywalizacji wspólnie wykonają wtedy wybrany utwór. Następnie, odbędą się przesłuchania solistów i zespołów z różnych regionów Polski, oceniane przez jury. Wykonania konkursowe mają charakter otwarty. Miłośnicy dźwięków muzyki myśliwskiej będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania jej na żywo. Konkurs zakończy uroczysta gala finałowa, podczas której laureaci odbiorą nagrody i zaprezentują się publiczności. Wielką, dodatkową atrakcją tegorocznej gali „Rogu Zbramira” będzie koncert Krynickiej Orkiestry Zdrojowej im. Adama Wrońskiego.
Zapraszamy do uczestnictwa w imprezie i wysłuchania mistrzowskich wykonań sygnałów rogów myśliwskich. 

Tytuł konkursu przyjęto od imienia pierwszego tytularnego łowczego Domu Królewskiego (Venator Domini Regis). Jak podają źródła historyczne, Zbramir za panowania króla Władysława Jagiełły stał na czele niepołomickiej służby leśnej i łowieckiej, sprawował nadzór nad puszczą i był odpowiedzialny za organizację polowań władcy.