czwartek, 14 sierpnia 2014

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych naszych projektów

Uruchomiliśmy specjalne strony internetowe poświęcone projektom  "Przez pokolenia- przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów" oraz "Lasy dla życia - rekreacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych".
Serwis internetowy projektu  "Przez pokolenia- przez świat. Małe i duże wycieczki krakowskich seniorów"  www.lasydlazdrowia.info dedykujemy seniorom  z Krakowa, ale i z innych miast Małopolski. Strona będzie dostarczała bieżących informacji na temat realizacji konkretnych działań projektowych, w tym aktualności z poszczególnych wyjazdów rekreacyjnych, materiały filmowe, galerię zdjęć...
W ciągu najbliższych kilku tygodni na stronie projektu zostanie zamieszczony przewodnik turystyczno-rekreacyjny krakowskiego seniora zawierający opisy miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i łatwo dostępnych dla osób starszcyh. Pojawiać się tam będą również ciekawe materiały na temat korzyści i właściwości prozdrowotnych turystyki rekreacyjnej seniorów.


Z kolei serwis internetowy projektu kierowanego do osób niepełnosprawnych psychicznie "Lasy dla życia" www.lasydlazycia.info jest poświęcony turystyce rekreacyjnej osób niepełnosprawnych zamieszkujących największe miasta Małopolski (Kraków, Nowy Sącz, Tarnów). Strona ta będzie informowała o bieżących działaniach prowadzonych w ramach projektu "Lasy dla życia". Znajdziemy na niej obszerne relacje z poszczególnych wyjazdów rekreacyjno-rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych, w tym materiały filmowe dokumentujące przebieg wycieczek, a także bogatą galerię zdjęć. Na stronie internetowej zamieszczone zostaną interesujące materiały dotyczące właściwości prozdrowotnych lasów, nowych form rehabilitacji prowadzonej w otoczeniu drzew (sylwoterapii), jak również na temat aktywizacji osób starszych i niepełnosprawnych, opracowane przez terapeutów i specjalistów z zakresu rehabilitacji.


Zapraszamy do systematycznego odwiedzania obu zaprezentowanych stron. Mamy nadzieję, że dostarczą one przydatnej wiedzy nt. szczególnych walorów przyrodniczych małopolskich lasów, ich właściwości prozdrowotnych, korzyści, jakie daje aktywność fizyczna w połączeniu z bezpośrednim kontaktem z przyrodą. Chcemy, by strony internetowe skutecznie przyczyniły się do popularyzacji leśnej turystyki rekreacyjnej osób starszych i niepełnosprawnych.