środa, 26 czerwca 2013

"I Wici Świętojańskie" za nami - kolejne już za rok

23 czerwca, w niedzielę, odbyły się I "Wici Świętojańskie" - organizowana przez FRIL impreza kuluralno-integracyjna z okazji rozpoczęcia lata. Na terenie Polany Leśnej na Sitowcu w Niepołomicach świętowali zaprzyjaźnieni z nami przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji i środowisk nieformalnych. Oprócz zabawy, na imprezie obecne były również elementy edukacji leśnej i ekologicznej
Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Niepołomice, uczestnicy mogli zwiedzić Izbę Leśną w Niepołomicach, gdzie p. Wojciech Wimmer przybliżył ciekawostki z historii Puszczy Niepołomickiej, życia lasu oraz mieszkających w nim zwierząt. Była to również okazja do zapoznania przedstawicieli organizacji pozarządowych z zasadami funkcjonowania oraz zadaniami Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Niepołomicka.

W imieniu FRIL, do podejmowania współpracy z Lasami Państwowymi oraz realizowania odpowiedzialnych działań ekologicznych zachęcała nasza prezes Zdzisława Kot-Malinowska.

Następnie na Polanie Leśnej rozpoczęło się spotkanie integracyjne. W programie były takie elementy jak wyplatanie i puszczanie wianków świętojańskich, poszukiwanie kwiatu paproci, konkursy wiedzy o lesie, w których nagrodami były wydawnictwa oraz gadżety leśne – m.in. budki dla ptaków. W części biesiadnej, prowadząca imprezę Zdzisława odczytywała horoskopy świętojańskie dla uczestników spotkania.

Główną atrakcją kulinarną I Wici Świętojańskich był Gulasz Świętojański przygotowany przez pasjonata kuchni leśnej, zaprzyjaźnionego z naszą fundacją pana Mieczysława Czytajło. Oprócz tego tradycyjne kiełbaski i wiele innych drobnych kulinarnych przyjemności świętojańskich.

Nie zabrakło również gier i zabaw dla dzieci oraz leśnego śpiewania.

Galeria zdjęć z I Wici Świętojańskich
Zapraszamy do galerii zdjęć z I Wici Świętojańskich! (kliknij na zdjęcie powyżej).

Serdecznie dziękujemy wszystkim,  którzy wsparli naszą imprezę i pomogli w jej zorganizowaniu! W szczególności zaś Nadleśnictwu Niepołomice, panu Wojciechowi Wimmerowi, panu Mieczysławowi Czytajło od gulaszu myśliwskiego, Maćkowi od organizacji wszystkiego i spraw porządkowych oraz Mieszkowi od obrony przed komarami najmłodszej uczestniczki biesiady, półrocznej Marysi.

Już dziś zapraszamy na II Wici Świętojańskie w roku 2014!