środa, 11 listopada 2015

Warsztaty kameralne na Wydziale Leśnym UR w Krakowie

Po terenowej części zajęć w ramach Akademii Leśnego Odkrywcy przyszedł czas na warsztaty dla dzieci w Pracowni Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Wydziale Leśnym UR w Krakowie. Pierwsze z nich miały miejsce 10 listopada.
Zajęcia zorganizowali i przeprowadzili wolontariusze Akademii Leśnego Odkrywcy. Tym razem uczniowie krakowskiej szkoły podstawowej,na zaproszenie studentów, gościli na Wydziale Leśnym UR. W tamtejszej Pracowni Edukacji Przyrodniczo-Leśnej dzieci uczestniczyły w ciekawych ćwiczeniach, grach i zabawach prowadzonych przez studentów Koła Naukowego Leśników w oparciu o pomoce dydaktyczne Pracowni. Przy użyciu eksponatów, prezentacji multimedialnej, czy po prostu w trakcie kolorowych wycinanek mali leśni odkrywcy uczyli się m.in. rozpoznawać ogniwa łańcuchów pokarmowych, nazywać poszczególne gatunki ptaków i wskazywać ich cechy charakterystyczne. Specjalną atrakcją kameralnych warsztatów była wizyta w nowoczesnym muzeum gleb na Wydziale Leśnym. Dzieci zwiedziły ekspozycję w towarzystwie studentów oraz pracownika naukowego Wydziału Leśnego.

Na naszym profilu na Facebooku prezentujemy galerię zdjęć z warsztatów kameralnych na Wydziale Leśnym https://www.facebook.com/fundacjafril"Akademia Leśnego Odkrywcy"- innowacyjny projekt edukacji leśnej jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.