czwartek, 12 lutego 2015

Za nami pierwsze spotkanie Klubu Przyjaciół Lasu

 6 lutego w MDK "Dom Harcerza" im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Krakowie uroczyście zainaugurowaliśmy Klub Przyjaciół Lasu. Wystąpienia doktora Edwarda Marszałka wysłuchało kilkadziesiąt osób zainteresowanych leśną tematyką.
Piątkowy wieczór, 6 lutego zgromadził w MDK "Dom Harcerza" im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Krakowie liczną grupę miłośników lasu i przyrody. Spotkanie otwierające Klub Przyjaciół Lasu miało szczególną rangę. Z wykładem inaugurującym Klub wystąpił znakomity Gość - leśnik, autor książek opowiadających o lasach, poeta, człowiek wielu zainteresowań i pasji, doktor Edward Marszałek. Osoby przybyłe na spotkanie były pod dużym wrażeniem jego prezentacji "O drzewach, krzewach i siekierach". Częścią wystąpienia Gościa Klubu była recytacja fragmentów poezji leśnej, czy spontanicznie zaaranżowane śpiewy pieśni ludowych. Dzięki przywiezionym przez leśnika rekwizytom uczestnicy Klubu mogli m.in. poznać specyficzny zapach dziegciu. 
Po spotkaniu, przy kawie i herbacie, była możliwość indywidualnej rozmowy z Panem Edwardem na temat jego licznych pasji i zainteresowań, rozmowy o lesie i  przyrodzie w ogóle. 
Na inauguracji Klubu Przyjaciół Lasu nie mogło zabraknąć dźwięków rogów myśliwskich w wykonaniu Zespołu Sygnalistyki Myśliwskiej "Hagard".

Powołany właśnie Klub Przyjaciół Lasu będzie miał charakter cyklicznych spotkań z osobami, którym prawdziwie bliska jest tematyka lasu. Każde z nich będzie okazją do wspólnych rozmów i dyskusji na temat przyrody i nie tylko. Mamy nadzieję, że Klub stanie się inspiracją do pielęgnowania i poszerzania własnych pasji i zainteresowań, indywidualnego rozwoju, nieustannego pogłębiania wiedzy na temat lasu i przyrody, czy po prostu stanowić będzie okazję do ciekawego spędzenia czasu w towarzystwie osób o podobnych upodobaniach.
Przedsięwzięciu patronuje Koło Naukowe Leśników UR w Krakowie oraz Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Niepołomicka".

O terminie kolejnego spotkania KPL w MDK "Dom Harcerza" poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku. Już teraz serdecznie zapraszamy!