środa, 16 lipca 2014

Seniorzy w Dolinie Grzybowskiej - I wyjazd ASOS


We wtorek 15 lipca miała miejsce pierwsza z czterech wycieczek leśnych organizowanych przez FRIL w ramach programu ASOS. Czterdziestu mieszkańców krakowskich DPSów z ul. Łanowej i Nowaczyńskiego oraz dwudziestu członków UTW przy Uniwersytecie Papieskim JP II wraz z wolontariuszami i opiekunami zażywało klimatu podkrakowskiej zieleni.


Spacer rozpoczęliśmy od parkingu. Lokalizacja bardzo dogodna. Warunki również - asfaltowa droga zamknięta dla ruchu, w sam raz dla osób starszych czy też poruszających się na wózkach
Nasz wyjazd stał się okazją do realizacji reportażu radiowego przez p. red. Ewę Szkurłat z Radia Kraków (na zdjęciu po lewej).
Na placu składu drewna spotkanie z leśniczym, który opowiedział nam o leczniczych właściwościach lasu, o właściwościach drzew i o tym, że las jest miejscem polecanym dla wszystkich - i dla tych, którzy mają dużo pracy i mało czasu na odpoczynek, i  dla tych, którzy na brak wolnego nie mogą narzekać. Las jest dobry dla wszystkich. Zapewnia relaks, odpoczynek i aktywność fizyczną.

Leśna gimnastyka prowadzona przez p. Anię - instruktorkę i rehabilitantkę.

Odpoczynek - pogoda świetna, choć trochę parno. Osoby starsze nie powinny się zbytnio forsować. Woda i kanapka to rzeczy o których warto pamiętać wybierając się do lasu w cieplejszy, letni dzień.