niedziela, 12 maja 2013

Polscy wolontariusze na Ukrainie. FRIL wsparła akcję

W dniach 17-21 kwietnia Fundacja Buma im. Jacka i Piotra Michalskich zorganizowała wyjazd charytatywny na Kresy Wschodnie. Celem wyjazdu było przekazanie darów rzeczowych oraz nawiązanie kontaktów z organizacjami działającymi na rzecz polskich rodzin na Kresach. Dzięki wsparciu FRIL i pracy red. Miłosza Horodyskiego, informacja o wyjeździe ukazała się na antenie TVP Kraków.

Wolontariusze Fundacji Buma spotkali się z działaczami Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Drohobyczu oraz z dziećmi i kadrą szkoły prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy Polakom „Wielkie Serce” w Nowym Rozdole. W kolejnych dniach, podczas trasy edukacyjnej, wolontariusze poznawali historię, kulturę i architekturę regionu.

Materiały zrealizowane przez red. Miłosza Horodyskiego przy wsparciu naszej fundacji ukazały się w Kronice TVP Kraków w piątek (link) i sobotę (link). Wkrótce na antenie TVP Kraków ukaże się dziesięciominutowy reportaż z wyjazdu. 

Dziękujemy za możliwość wsparcia tej ważnej inicjatywy i zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją tekstową na stronie Fundacji Buma (link)!