środa, 25 listopada 2015

Dzieci niewidome i niedowidzące na Wydziale Leśnym UR

24 listopada na Wydziale Leśnym UR w Krakowie miały miejsce czwarte, ostatnie już warsztaty z cyklu  Akademia Leśnego Odkrywcy. Dzieci niewidome i niedowidzące uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Pracowni Edukacji Przyrodniczo - Leśnej.
Zajęcia przyrodniczo- leśne z udziałem 20 dzieci z  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie przygotowało i  przeprowadziło kilkunastu studentów leśnictwa - wolontariuszy Akademii Leśnego Odkrywcy. Podczas warsztatów studenci wykorzystywali innowacyjne metody edukacji leśnej, aktywizujące wszystkie zmysły dzieci. Uczniowie doświadczali przyrody przede wszystkim za pomocą dotyku. Pomagały im w tym leśne rekwizyty odpowiednio dobrane przez studentów. W trakcie warsztatów dzieci m.in. odkrywały spreparowane eksponaty zwierząt, słuchały odgłosów ptaków, odlewały w masie solnej ślady ssaków zamieszkujących lasy, a nawet same dobierały kompozycje zapachowe z szyszek i gałązek drzew iglastych. Częścią zajęć na Wydziale Leśnym była również wizyta w tamtejszej pracowni entomologicznej, gdzie dzieci,  z wykorzystaniem dostępnych  tam pomocy i materiałów dydaktycznych, zdobywały wiedzę na temat owadów.

Na naszym profilu na Facebooku prezentujemy więcej zdjęć z warsztatów  na Wydziale Leśnym https://www.facebook.com/fundacjafril"Akademia Leśnego Odkrywcy"- innowacyjny projekt edukacji leśnej jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.