poniedziałek, 29 czerwca 2015

Szkolenie dla wolontariuszy "Lasów dla życia 2015"

We czwartek 25 czerwca w DPS na ul. Łanowej 41 wolontariusze "Lasów dla życia 2015" wzięli udział w szkoleniu przygotowującym ich do uczestnictwa w projekcie.
Tegoroczna odsłona projektu "Lasy dla życia"  jest wyjątkowa jeśli chodzi o ilość wolontariuszy zaangażowanych w jego realizację. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 20 osób chcących bezinteresownie poświęcić swój czas osobom niepełnosprawnym. Wolontariusze "Lasów dla życia" to ludzie różnych środowisk, w różnym wieku, na co dzień zajmujący się różnymi rzeczami. Są wśród nich młodzi studenci krakowskich szkół wyższych, w tym Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego oraz AWF, opiekunowie osób niepełnosprawnych pracujący w domach pomocy społecznej, a także seniorzy korzystający z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II w Krakowie. Od naszych wolontariuszy oczekujemy przede wszystkim towarzyszenia osobom niepełnosprawnym podczas imprezy integracyjnej i  leśnych wyjazdów rekreacyjnych do lasu, wspólnej rozmowy, zachęcania do aktywności fizycznej, uczestnictwa w zabawach integracyjnych z mieszkańcami DPS... 
Wolontariusze przystępują teraz do organizacji plenerowej imprezy integracyjnej "Świętowanie lata-czas w las!", która odbędzie się w piątek 3 lipca na polanie leśnej na Sitowcu w Niepołomicach. Impreza uroczyście zainauguruje "Lasy dla życia 2015".


Projekt "Lasy dla życia 2015"- rekreacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  2014-2020.